Здорове Харчування та Все про нього!

Здорове харчування –  це ні що інше, як збалансоване споживання білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мікроелементів з урахуванням добової фізіологічної потреби людини в харчових і біоактивних речовинах.

Білки — складні високомолекулярні природні органічні речовини, що складаються з амінокислот, сполучених  пептидними зв’язками .

На курсі Здорового Харчування учасник отримує:  Робочий зошит з рецептами, інгредієнти, продукти, приладдя для приготування та всі необхідні матеріали.  Після закінчення учасник отримує сертифікат та рекомендації щодо працевлаштування за бажанням.

Цінність білкової їжі

Людина з їжею повинна отримувати достатню кількість білків, так як вони їй потрібні:

-як джерело енергії — в цій ролі крім жирів і вуглеводів можуть виступати і білки, але вкрай марнотратно їх використовувати для цих цілей.

-для створення нових клітин — старі клітини руйнуються, і людині постійно потрібні білки для побудови нових.

-як єдине джерело азоту — без цього хімічного елементу організм не може виробляти інші білки.

Брак білка в їжі веде до розщеплення тканин, коли організм змушений використовувати власний азот і білки на покриття життєво – важливих потреб.

Формат навчання курсу Здорового Харчування : заняття проводиться під керівництвом нутріциолога та кухаря по здоровому харчуванню. Нутріциолог розкаже основні теоритичні моменти з яких складається здорове харчування, навчить складати раціон, який буде комфортний саме для вас. Учасники долучаються до приготування страв.

Вуглеводи – основна складова частина харчового раціону людини, оскільки їх споживають приблизно в 4 рази більше, ніж жирів і білків. Вони виконують в організмі багато різноманітних функцій але головна з них – енергетична.

Упродовж життя людина в середньому споживає близько 14 т вуглеводів, у тому числі більше 2,5 т моно- і дисахарідів. За рахунок вуглеводів забезпечується близько 60% добового енергоспоживання, тоді як за рахунок білків і жирів разом узятих – тільки 40%.Середня потреба у вуглеводах складає 350-500 г/добу. У випадку збільшення фізичного навантаження частка вуглеводів повинна зростати.

Читайте також: Секрети домашньої Граноли

За харчовою цінністю вуглеводи поділять на засвоювані і незасвоювані. Засвоювані вуглеводи перетравлюються і метаболізуються в організмі людини. До них відносяться глюкоза, фруктоза, сахароза, лактоза, мальтоза, α-глюканові полісахариди – крохмаль, декстрини і глікоген.

Жири — велика група органічних сполук, які, з фізичного погляду, мають меншу від одиниці питому вагу і, як правило, розчинні в неполярних органічних розчинниках, як правило не розчиняються у воді.

Жири містяться у тваринних і рослинних організмах. Тому за походженням вони діляться на тваринні та рослинні, які в свою чергу підрозділяються на тверді і рідкі.

Жири — важливий продукт харчування людини. Вони становлять головний компонент таких продуктів харчування, як вершкове масло, рослинні олії, маргарин, смалець. Багато жирів міститься у свинячому салі та у сирі.

ВАЖЛИВО ПРИ ЗДОРОВОМУ ХАРЧУВАННІ:

 1. Скоротити раціон смаженої їжі.
 2. Відмовитись від напівфабрикатів.
 3. Не підігрівайте їжу, після приготування.
 4. Дотримуйтеся середньої кількості вживаних вами калорій.
 5. Випивати 2 літри води щодня.
 6. Раз на добу їсти рідку страву.

Курс Здорового Харчування буде корисним: для осіб, які хотіли б скорегувати свій домашній раціон, зробивши його не тільки смачним, а й корисним; для тих хто хоче навчитись розбиратись в складі продуктів, розраховувати щоденну норму білків, жирів та вуглеводів; для прихильників правильного харчування та здорового способу життя; для тих, хто займається кулінарією професійно, та хоче підтягнути свої знання в питаннях детоксу, складання щоденного раціону по БЖВ та інше.

Десять правил здорового харчування:

 1. Прийміть за правило, їсти більше овочів і фруктів. При цьому кількість овочів має бути більше, ніж фруктів, так як фрукти містять велику кількість сахарози. Знижена кількість сахарози міститься в апельсинах, ананасах і грейпфрутах. Їх можна їсти в необмеженій кількості.
 2. Відмовтеся від випічки, особливо свіжої, скоротіть кількість солодкого. При виборі тортів, зупиніться на варіанті з пониженим вмістом жирів і без масляних кремів.
 3. Візьміть за правило їсти вранці кашу і пийте до 2-х літрів води в день. Найкраще для здорового харчування підійде не газована вода. Вона покращує процеси травлення і дуже корисна для шкіри.
 4. Виключіть зі свого раціону харчування алкоголь. Це не тільки висококалорійний продукт, але його вживання тягне за собою вживання величезної кількості закуски.
 5. Урізати порції, замінюйте одні продукти схожими по калорійності, але менш шкідливими і калорійними. Наприклад, вершки – нежирним йогуртом, цукор – медом, цукерки – сухофруктами і так далі.
 6. Візьміть за правило ходити в магазин на ситий шлунок і читати на упаковках калорійність купуючих вами продуктів.
 7. Урізноманітніть своє харчування, винаходьте нові страви, не ставайте рабом одних і тих же продуктів, від цього погіршується самопочуття і настрій. Пам’ятайте, що все має робитися з задоволенням, інакше, навіщо братися за цю справу. Катувати себе не треба!
 8. Зрідка дозволяйте собі трохи солодкого і мучного – того, що принесе вам більше задоволення. Заохочуйте себе за завзятість і силу волі, інакше здоровий спосіб життя і здорове харчування зокрема, вам швидко набридне.
 9. Не їжте після 18-19 годин, а вечерю зробіть легкою. Це найголовніше правило для здорового способу життя та підтримки оптимальної ваги. Це тільки на початку важко, але дуже скоро стане для вас природним.
 10. Радійте життю і менше нервуйте. Слухайте приємну музику і зустрічайтеся з приємними вам людьми, робіть розслабляючий масаж і взагалі, любіть себе. Це теж дуже важлива складова здорового способу життя.

Якщо у Вас виникають питання, задайте їх нашим шеф – кухарям, у коментарях.