Весільний торт – найважливіший елемент меню та обов’язкова традиція весільного свята. Але треба розуміти, що літо – спекотна пора, то ж вибирати торт треба зважаючи на деякі моменти. Отже давайте подивимось на поради кондитерів, які допоможуть не помилитись при виборі та не потрапити у неприємну ситуацію.

Яку основу найкраще використовувати для тортів влітку?

Тут все просто – будь-які бісквітні торти. Шоколадний, ванільний, цитрусовий, кавовий – ваш вибір безмежний. Головна складність полягає не в коржах, а в начинці.

У спеку є ризик, що крем на весільному торті зіпсується. Як цього уникнути?

Крем потрібно обов’язково використовувати з маслом. Це може бути або класичний варіант «масло + згущене молоко», або олійно-заварний крем (крем “Шарлот”). Ці креми застигають в холодильнику, тому менше ймовірність, що торт осяде або деформується при перевезенні. Термін зберігання таких тортів 72 години.

Ще якщо лякає слово “Масло” то можна використовувати рослинні збиті вершки. Вони теж прекрасно тримають форму, і торт НЕ осяде. До того ж, на смак вони менш жирні, ніж масляні креми, але вони не натуральні.


Багатьом молодятам дуже хочеться порадувати гостей тортом, прикрашеним фруктами і ягодами. До того ж літо – самий сезон, і є можливість купити все свіже і недорого. Як зберегти їх в спеку?

А ось тут, як не парадоксально, торти зі свіжими фруктами / ягодами влітку не рекомендуються. Якщо тільки не заливати їх спеціальним желе.  Або ж – прикрасити торт в останній момент. Тут ви мусите домовитись з кондитером, щоб він був присутній на вашому святі до моменту приходу гостей, щоб одразу перед тим зробити останній мазок – викласти ягоди на торт.

Порадьте, будь ласка, як майбутнім молодятам вирішити, який саме торт вибрати. Їх зараз дуже багато, з різними наповнювачами.

Насправді, це справа смаку кожного. Потрібно переговорити з кондитером, дізнатися весь асортимент тортів, який він пропонує, варіанти поєднань. Можете висловити свої побажання, і він вам щось порадить. Наприклад, ми б не радили додавати в торти екзотичні фрукти або горішки, бо зі всієї кількості запрошених завжди знайдуться люди з алергією, або ті, хто просто не люблять горіхи або фрукти в тортах. Також не варто поєднувати різні начинки в одному торті, щоб не було прикро гостям, що комусь дістався шоколадний торт, кому-то ванільний, а третім взагалі медовик!…

А ще зараз стає популярним замовляти весільні торти на підставках в кілька ярусів, де зверху невеликий тортик, а на нижньому ярусі безліч (за кількістю гостей) тістечок, або маффінів (кексів), прикрашених в тому ж стилі, що і сам тортик. Це зручно – традиція розрізання торта і продажу шматочка не порушена, але в той же час не треба різати весь торт, просто розкласти всім бажаючим їх тістечка на блюдечка.

Ну що ж…основні моменти ми проговорили, то ж бажаємо вам, щоб весільні клопоти були найприємнішими клопотами в вашому житті)

Або приходьте до нас на майстер-клас “Багатоповерххові весільні торт” ми поділимось усіма секретами!