Выбрать страницу

Ми спробуємо дати вам рекомендації і поради щодо вибору саме того ножа, який вам необхідний.

Збережіть собі, щоб не допустити помилок!

Ніж використовується в найширшому спектрі напрямків – від приготування їжі до відмінного засобу самооборони в умілих руках. При виборі ножа важливо чітко уявляти собі, для чого він потрібен.

ВИДИ І ОСОБЛИВОСТІ НОЖІВ

1204

Відразу необхідно позначити, що не існує ножів «просто так», для всього. Кожен з видів строго функціональний і пристосований для досягнення певних цілей.
Залежно від призначення можна розділити всі ножі на такі види:

 1. Спортивні ножі
 2. Ножі з фіксованим лезом.
 3. Туристичні ножі.
 4. Мисливські ножі.
 5. Рибальські ножі.
 6. Складні ножі.
 7. Кухонні ножі.

ВИБИРАЄМО ПРАВИЛЬНО КУХОННИЙ НІЖ

healthy-food-1024x682

 

В принципі вам для комфортного управління продуктами на кухні потрібно всього три ножа – маленький (25-30 см.), Середній (30-35 см.), Великий (35-40 см.).

Також можна додати у свою шухлядку:

 1. ніж для різання овочів (Серрейторний) (володіє маленькими зубчиками, що полегшують розрізування);
 2. свіжого хліба (така ж форма, як і для овочів);
 3. сирний ніж (має хвилясту ріжучу кромку і тефлонове покриття, що захищає від прилипання сиру до леза);
 4. філейний ніж (завдяки гостроті і спеціальним жолобках на лезі дозволяє легко филировать рибу, розрізаючи її на тонесенькі скибочки).
 5. ніж для піци (з зубцями і у вигляді рукоятки з гостро заточеним обертовим диском).

Слід звернути увагу на такі параметри, як:

 1. Матеріал. Кухонний ніж повинен бути виконаний і високоякісної загартованої сталі, стійкої до затуплення. Для цього ножі можуть покриватися шаром молібдену, ванадію, титану. Найдорожчі, але і найякісніші – ножі з багатошарової дамаської сталі. Не менш гарні та керамічні ножі. Їх леза довгий час зберігають відмінну гостроту. Однак мінусом таких ножів є їх крихкість при ударі. Якщо ви упустите його на підлогу або невдало покладіть, лезо може легко зламатися або розлетітися на шматки.
 2. Спосіб заточки. Найбільш оптимальні ножі з лазерним заточуванням. Такі ножі заточуються в результаті активної експлуатації. Чим більше ви ріжете, тим гостріше такий ніж стає. Недоліком ножа з лазерною заточкою є його висока вартість.
 3. Ширина полотна леза. Широке полотно підійде для різання м’яса. Полотна ножів середніх розмірів універсальні. Більш вузькі леза відмінно справляються з тонкою роботою і нарізкою овочів і фруктів.
 4. Рукоять. Вона може бути виконана різних матеріалів – металу, пластику, дерева. Металева ручка міцна і зручна, однак вона значно ускладнює вага ножа. Дерево схильне до дії вологи і перепадів температур, що порівняно швидко приводить його в непридатність. Оптимальним варіантом по вазі і міцності є пластикові рукояті. Вони не бояться вогкості і мають малу вагу.

1306234305175

УНІВЕРСАЛЬНІ ПОРАДИ:

 1. При купівлі ножів не піддавайтеся на заклики продавців і не купуйте набори ножів. Тим більше, якщо ці ножі вам продають за пристойною ціною. Ви дуже швидко зрозумієте, що для щоденного використання вам потрібен один або два ножі. Решта будуть лежати непотрібним вантажем. Краще купити ножі, які вам дійсно необхідні і не витрачати гроші даремно.
 2. Не купуйте ножі у «бродячих» торговців, на вулицях, ринках і ярмарках. Швидше за все, вам підсунуть там низькоякісний товар, який коштує копійки, але вам його продадуть втридорога. Найкраще купувати ножі в фірмових магазинах.
 3. Намагайтеся віддавати перевагу відомим брендам, які стоять пристойних грошей. Це послужить гарантією покупки дійсно якісних ножів, які прослужать вам не один десяток років.
 4. Вивчіть правила заточування ножів, адже неправильної або недбалої заточкою ви можете погубити прекрасний клинок.
 5. Не використовуйте ножі для сторонніх цілей – відкручування болтів, розрізання твердих предметів, здатні вплинути лезо або деформувати його.

7650

Send this to a friend