Харчові Барвники

Харчові барвники – це добавки, що використовуються для додання певних кольорових характеристик різним продуктам, стравам, напоям.

У попередній статті ми розповіли вам про усі тонкощі застосування, використання та роботи із харчовими загусниками. У даній статті, як і обіцяли, надаємо Вам інформацію про харчові барвники. На які види вони поділяються, з чим поєднуються та як  застосовуються. Коли ви дізнаєтесь інформацію про барвники та загусники ми відкриємо вам секрет приготування ідеального мармеладу, який ви зможете приготувати самостійно, дотримуючись наших порад. Чекайте на наступну статтю, яка неодмінно стане вам у  пригоді!

На курсах Кондитерської Майстерності від Кулінарних Курсів Перших у Львові  учасники матимуть можливість поділитись досвідом, та опрацювати проблемні моменти при випіканні на домашній кухні, отримають навики у приготуванні сучасних десертів та тортів.

Особливо широко використовуються при виготовленні кондитерських виробів як в промислових, так і в домашніх умовах. Адже харчові барвники для мастики і різних кремів дозволяють «оживити» елементи декору тортів, надати їм святковий вигляд.

Барвники за своїм походженням поділяються на:

  • природні (натуральні) ,
  • синтетичні,

які діляться на органічні та неорганічні (мінеральні). Використання харчових барвників регламентується ГОСТ, інструкціями та іншими технічними документами.

Читайте також: Секрети Харчових Загусників

Барвники можуть бути жиро- і водорозчинними, а також пігментами – нерозчинними ні у воді, ні в жирі.

Для осіб, які лише починають вивчати кондитерську справу на курсі Кондитерської майстерності вивчаються базові навики роботи з тістом, кремами, кондитерськими інгредієнтами та продуктами, робота з кухонним інвентарем та приладдям.

Основу натуральних барвників, як правило, складають пігменти рослин. Забарвлення відбувається за рахунок каротиноїдів, флавоноїдів, бетаніну, рибофлавіну, хлорофілу і т. Д. Натуральні барвники не містять токсинів, однак для більшості з них встановлені допустимі добові дози (ДСД).

Синтетичними (штучними) барвниками  – називаються харчові барвники, отримані методами синтезу і не зустрічаються в природі. Синтетичні барвники володіють значними технологічними перевагами в порівнянні з більшістю натуральних барвників, вони дають яскраві, кольори, які легко відтворити і менш чутливі до різних видів впливу, яким піддається матеріал в ході технологічного процесу. Всі ці сполуки добре розчинні у воді, деякі утворюють нерозчинні комплекси з іонами металів і застосовуються в цій формі, для фарбування порошкоподібних продуктів.

Класифікація барвників за консистенцією, та як їх застосовувати:

  • сухі
  • рідкі
  • гелеві

Сухі барвники являють собою порошок, який або наноситься на виріб у сухому вигляді, або розводиться за допомогою невеликої кількості кип’яченої води або горілки. Використовуються в основному для додання додаткового відтінку і оформлення дрібних деталей.

Рідкі барвники застосовуються для роботи з аерографією і забарвлення всіляких кремів і білкових  мас. Також часто їх використовують як харчові барвники для мастики в домашніх умовах. Для цього кількість води, необхідне для її приготування, замінюють барвником. В результаті виходить виріб необхідного кольору.

Гелеві барвники – добре підійдуть для фарбування готової цукрової мастики або марципану, а також тіста і кремів. Є дуже концентрованими і дозволяють надавати виробам як яскраві кольори, так і ніжні відтінки. Оскільки в більшості гелевих добавок міститься гліцерин і глюкоза, їх не рекомендується застосовувати для фарбування білкового крему.

Якщо у Вас є питання, задайте їх нашому кондитеру, внизу у коментарях.