Якщо ви ще не спробували пекучий джем – то ви ну дуже багато втратили) До речі, його можна їсти як з м’ясом, так і з морозивом) Його пікантний смак ідеально доповнить будь-яку страву.

Джем з перцю готується з суміші перців – чилі (гострий) і болгарський. Ви можете змінювати співвідношення цих двох перців, щоб робити більш гострий, або «м’який» джем. Цукор, що входить до складу джему притупляє гіркоту, і робить його кисло-солодким.

Інгредієнти:
 • Перець -1 кг (750 г – болгарського; 250 гр – гострого чилі перцю)
 • Цукор – 0,8 кг;
 • Яблучний оцет, або сік лимона – 50 гр.
 1. Болгарський перець краще брати червоний і м’ясистий. Адже він потрібен для обєму, а в тонкостінному перці одна шкірка. Колір в принципі не впливає на смак, але якщо ви хочете червоний джем, то краще і перець брати червоний. Жовтий перець робить джем помаранчевим.
 2. Обов’язково одягніть рукавички, коли будете чистити перець чилі. Він дуже гострий і поводитися з ним треба дуже обережно.
 3. Очистіть перець від плодоніжки, насіння, і поріжте.
 4. Можна відразу ж подрібнити перець в блендері, або зробити це потім, коли його протушкуємо.
 5. Складіть весь перець в каструлю з товстим дном, налийте оцет, пару столових ложок води, накрийте каструлю і поставте тушкуватись на самий тихий вогонь.
 6. Час від часу помішуйте перець і тушкуйте до м’якості.
 7. Тепер потрібно подрібнити перець, якщо ви не зробили це раніше. Краще перетерти перець через сито. Так відділиться насіння, якщо ви його випадково пропустили та тверді частини шкірки.
 8. Складіть пюре з перцю знову в ту ж товстостінну каструлю, засипте цукор, розмішайте і знову тушкуйте перець протягом 30-40 хвилин на дуже слабкому вогні.
 9. Джем з перцю по праву може вважатися заготовкою на зиму. Якщо ви закатаєте його в стерилізовані банки і поставите в комору, то він може простояти до 2 років, і ніяк не змінить свій смак.

Смачного) Дивуйте своїх близьких та гостей, бо цей джем ну точно викличе бурю емоцій)