Мрія справжнього гурмана – це риба з хрусткою скоринкою

Зберігайте собі та діліться з друзями!

Новим етапом вашого становлення як першокласного кухаря повинен стати навик приготування риби з хрусткою шкіркою.

Але хрустка рибна шкірка – зовсім не таємниця, і техніка її отримання вкрай проста. Відтепер кожна риба, що запливе до вас в сковороду, покине її кулінарним шедевром.

 

1) Просушка

Це один з ключових моментів  всього приготування, тому як спроба засмажити рибу вологою завжди і без виключень закінчується розчаруванням. Через декілька хвилин  риба прилипає до сковорідки з усіма іншими до цього наслідками. Тому після промивання викладіть рибне філе на рушник або тарілку шкіркою догори і приберіть в холодильник на одну годину.

 

2) Прожарювання сковороди

А ось цей момент точно ключовий, і до кінця процесу ви зрозумієте, чому. Поставте сковорідку на вогонь і тримайте дві хвилини. Потім додайте одну столову ложку олії  і всипте дрібку солі, тільки не з нігтик – побільше. Як тільки піде дим, зніміть сковорідку  з вогню і видаліть гаряче масло і сіль з її поверхні за допомогою серветок або рушників. Пам’ятайте про те, що температура доведеного до кипіння масла становить близько 140 градусів, тому притримуйте серветки щипцями.

 

3) Викладка

Тепер поверніть загартовану сковороду назад на вогонь і дістаньте з холодильника просушену рибу. Додайте у сковороду одну  ложкою олії і, поки є час, натріть кожну сторону філе сіллю. Як тільки масло дійде до кондиції, викладайте рибу – обережно, не створюючи бризок, опіків і зайвого безладу.

 

4) Обсмажування

Ваш кухонний інвентар повинен включати в себе лопатку для риби. Зрозуміти, що це вона –  ви можете по незвичайній формі і прорізах. Вона знадобиться вам, щоб злегка притискати філе до сковороди. Проводьте цю процедуру з кожним шматком риби і дивіться в обидва – риба буде готова, коли  втратить прозорість, а трохи сирим залишиться лише верхній шар. Можете контролювати не «на око», чи   за допомогою зубочистки, проколюючи їй філе – як тільки сік стане прозорим або його не буде взагалі, риба готова.

 

5) Кульмінація

Тепер заведіть лопатку під філе і зрозумійте, до чого були ці маніпуляції з маслом і сіллю – нагрів за всіма правилами сковороди – це не деформована рибна шкіра (цей спосіб універсальний стосовно будь-яких продуктів, які ви вирішите посмажити). Тепер переверніть кожен шматок риби шкіркою вгору, пару секунд помилуйтеся на своє творіння і знімайте сковороду з вогню, затримавши рибу на поверхні, щоб остигла, буквально на одну хвилину. І при подачі на стіл утримайтеся від того, щоб залити рибу соусом цілком – це анулює всю вашу роботу.


Читайте також на нашому Блозі:

Грибний крем – суп

Паста в домашніх умовах !

Дорадо на подушці з солі і лимонів

Send this to a friend