Секрети пісочного тіста

Якщо ви хоч раз в житті стикались з пісочним тістом, то ви знаєте, що воно не таке просте в приготуванні, як може здатись на перший погляд. Але, якщо притримуватись деяких правил, то тісто в вас вийде запашним, розсипчастим і буде тримати форму. Отже, секрети пісочного тіста:

 

Заміс тіста:

  • Аромат і смак “пісочним” виробам дає саме жир. Чим він якісніше, тим духмяніше і смачніше кінцевий продукт. Бажано використовувати для такої випічки масло 82%. Температура масла може бути різною згідно з рецептом. Масло може бути розм’якшене або охолоджене, але ніколи не заморожене чи навпаки розтоплене.
  • Як правило на 250 г борошна йде 120 г масла тобто майже 50% від кількості борошна.

 секрети пісочного тіста

Розстойка тіста:

·        Перед формуванням виробу пісочне тісто потрібно залишити на холоді «відпочивати». У борошні міститься клейковина, яка, вступаючи в реакцію з водою, з плином часу робить тісто еластичним. В даному випадку з тіста, яке кришиться, через кілька годин отримуємо тісто, яке можна добре розкачати.

·        Пісочне тісто, попередньо загорнуте в харчову плівку, залиште в холодильнику при температурі близько 5 градусів на 2-4 години. В деяких рецептах пишуть на 30 хвилин, але саме 4 години – оптимальний час для вистоювання пісочного тіста. Експериментуйте і переконуйтеся! Плівка захищає тісто від обвітрювання і вбирання запахів з холодильника.

 

Формування виробу:

·        Перед тим як розгортати тісто дайте йому нагрітися до кімнатної температури. Тепер його легше буде розкачати.
·        Отже, на охолодженій поверхні, наприклад дерев’яній дошці, рівномірно розкачати пісочне тісто завтовшки в 4-5 мм. Накрутити тісто на присипану борошном качалку і розкрутити його прямо над формою. Злегка пригорнути тісто до боків форми. Прокатати зверху по формі качалкою, тим самим обрізавши надлишки тіста. Наколіть тісто виделкою. Обгорнути форму плівкою і знову залишити«відпочивати» на холоді на півгодини. Цей етап часто упускають, хоча він позитивно впливає на кінцевий результат. Тим часом розігріємо духовку до 220 С.

 

Випікання:


·        Перед випічкою заповнену тістом форму вистилають пергаментом і доверху наповнюють рисом або квасолею. Це робиться для того, щоб уникнути здуття і деформації тіста від нагрівання.
·        Щоб при випічці з тіста не почав виділятись жир ставте випікатися тісто охолодженим в добре розігріту духовку.
·        Знімайте вантаж через 10 хвилин після початку випічки, щоб зайва волога випарувалась з тіста.
·        Коли тісто підрум’янилося, вийміть форму з духовки, змастіть жовтком і поставте випікатися ще на 4-5 хвилин. Жовток створить міцну захисну плівку, яка не дасть просочитися начинці крізь пісочний кошик.

Ще більше порад, секретів та рецептів на нашому телеграм каналі Culinaria