Секрети приготування бізе в домашніх умовах

Є декілька важливих секретів для приготування ідеального бізе, отже:

 1. Посуд для приготування бізе повинен бути абсолютно чистим та сухим. Для цього миску, в якій ви збираєтеся збивати білки, слід добре вимити, використовуючи харчову соду, потім ємність потрібно протерти паперовим рушником і просушити.

  2. Посуд для приготування бізе повинен бути холодним. Посуд, перед приготуванням бізе необхідно поставити в морозильну камеру на 10-15 хвилин. Для приготування бізе краще вибирати посуд зі скла, міді або нержавіючої сталі. Уникайте використання пластмасових мисок, бо вони можуть вбирати жир.

  3. Білки повинні бути кімнатної температури. Існує міф що для того щоб білки добре збивалися їх потрібно охолодити проте це не так. Дійсно для того щоб білок легше відділився від жовтка яйця повинні бути холодними, але для збивання потрібні білки кімнатної температури. Ще пару слів про яйця: вони повинні бути 4-5 денні, так як такі яйця збиваються краще, ніж свіжі.

  4. Ретельно відокремте білки від жовтків. Якщо хоч одна крапля жовтка потрапить в білки – бізе не вийде. Відокремлюйте білки по одному в чашку, а потім перелийте їх в спільний посуд. Це необхідно зробити для того щоб при попаданні жовтка не зіпсувати всю білкову масу.

  5. Цукор повинен повністю розчинитися. В кінці збивання візьміть невелику краплю збитого білка і потріть між пальців, кристалики цукру не повинні відчуватись і білкова маса повинна бути абсолютно однорідна. Якщо ви відчуваєте цукор, то слід продовжити збивання до повного його розчинення.

  6. Лимонний сік, сіль або лимонна кислота зазвичай додається в бізе для кращого збивання білків. Всього пів грама солі і лимонної кислоти або 3 краплі лимонного соку необхідно для поліпшення текстури безе.

  7. Не поспішайте. Одна з найпоширеніших помилок при приготуванні бізе – це додавання цукру занадто рано і в великих кількостях. Цукор треба додавати, коли білкова маса збільшитися в розмірі в 6-8 разів і досягне консистенції м’яких піків. Всипати цукор потрібно поступово маленькими порціями приблизно по 1 -2 чайній ложці.

  8. Бізе потрібно не випікати, а сушити. Ще одна основна помилка при приготуванні бізе це висока температура в духовці. Температура духовки повинна бути не більше 110 ⁰С. Якщо ваша духовка не дозволяє виставити таку температуру, то можна відкрити дверцята на 5-10 см.

  9. Бізе любить хорошу погоду. Коли на вулиці дощова або сира погода бізе може не вийти, якщо в приміщенні буде дуже волого.

  Ще більше порад, секретів та рецептів на нашому телеграм каналі Culinaria

Send this to a friend