ВСЕ, що потрібно знати про Харчові Загусники!

У даній статті ми розповімо Вам про харчові загусники, а саме про їх різновиди, способи застосування та різницю між ними. У наступній статті ми відкриємо тему харчових барвників. На які види їх поділяють, з чим застосовують і т. д. Коли ви дізнаєтесь інформацію про барвники та загусники ми відкриємо вам секрет приготування ідеального мармеладу, який ви зможете приготувати самостійно, дотримуючись наших порад. Чекайте на наступну статтю, яка неодмінно стане вам у  пригоді!

Харчові загусники – це продукти і речовини, частіше натурального походження, які мають головну здатність: загущувати рідку структуру продуктів і збільшувати їх в’язкість.

Застосування загусників  в харчовій промисловості – одна з найбільш обговорюваних тем в наш час. Багато хто вважає, що нинішні харчові загусники абсолютно не виправдовують свого істинного призначення.

На курсах Кондитерської Майстерності від Кулінарних Курсів Перших у Львові  учасники матимуть можливість поділитись досвідом, та опрацювати проблемні моменти при випіканні на домашній кухні, отримають навики у приготуванні сучасних десертів та тортів.

Загусники в харчовій промисловості мають широкий спектр застосування. У мармеладних виробах, цукерках з желейної сумішшю, продуктах з пастильною консистенцією вони дозволяють надовго зберігати задані параметри.

Загусники присутні в тій або іншій кількості в консервованих супах, соусах, таких як кетчупи, майонез, фруктових і овочевих консервах. Є майже у всіх кисломолочних продуктах: сметані, йогуртах, кефірі, у всіх сортах сиру і сирних продуктах. Велика кількість загусників міститься в продуктах м’ясо переробної промисловості: ковбаси, сосиски, м’ясні напівфабрикати .

Додають загусники в морозиво, різні десерти, в принципі практично в усі кондитерські вироби. Навіть в жувальну гумку виробники додають загусники.

Призначення загусників:

Загусники призначенні, в першу чергу, для того, щоб надавати страві потрібну консистенцію і форму. Професійні кулінари знають безліч тонкощів, секретів і хитрощів, як створити з  харчової сировини – кулінарний шедевр.

Таким чином, завдяки їм ми отримуємо страви з потрібною консистенцією. Іншими словами, харчові загусники необхідні для того, щоб з маси сировини, яка часто є сумішшю різних порошків і води, жирів, а також маси з перемелених плодів і ягід зробити однорідну масу певної консистенції. Вони не тільки покращує якість і зовнішній вигляд продукту, але і приносять користь вашому здоров’ю, так як є природним абсорбентом і виводить шлаки з організму.

Для осіб, які лише починають вивчати кондитерську справу на курсі Кондитерської майстерності вивчаються базові навики роботи з тістом, кремами, кондитерськими інгредієнтами та продуктами, робота з кухонним інвентарем та приладдям.

Види загусників:

1. Модифікований крохмаль – один з найпоширеніших загусників, маркується Е1422. Звичайний крохмаль – елемент живлення людини, частіше міститься в картоплі або кукурудзі. В результаті модифікації крохмаль набуває властивостей загусника, допомагає утримувати вологу в продуктах харчування, підтримувати необхідну консистенцію.

2. Пектин (Е-440) – очищений полісахарид, який отримують з цитрусових (лайм, лимон, апельсин, грейпфрут) та яблучних вичавлень. Кондитери особливо цінують яблучні пектини, а ось в молочної та консервної промисловості більш кращі цитрусові пектини. Для широкого користування виробляють рідкий і порошковий пектин. Причому в рецептах ці дві форми не взаємозамінні: порошковий пектин змішують зі свіжими холодними фруктами або соків, а ось рідкий додають в зварений гарячий продукт. Саме здатність пектину утворювати желе – стала визначальним чинником в його широкому застосуванні в кондитерській промисловості. З ним готують мармелад, джем, конфітюр. У домашніх умовах пектин допомагає приготувати смачне варення при додаванні невеликої кількості цукру.

Читайте також:  СИРНИК БЕЗ СИРУ!?

3. Агар-агар – отримують з морських водоростей. У готовому вигляді агар-агар – це блискучі прозорі стрічки або круги. Вони швидко розбухають в холодній воді і без залишку розчиняються в гарячій, після чого перетворюються в безбарвний міцний «холодець» без смаку і запаху. Желююча здатність агар-агар дуже велика. Для порівняння – її потрібно в 8 разів менше, ніж желатину. Крім того, агар-агар не має побічного запаху, а желатин зі збільшенням концентрації підсилює свій «клеючий» аромат. Агар-агар застосовується в основному в кондитерській промисловості при виробництві пастили, зефіру, суфле, мармеладу.

4. Желатин – клейка органічна речовина, яку отримують з колагену, що міститься в кістках, хрящах і сухожиллях тварин. Порошковий желатин погано розпускається у воді і вимагає для цього набухання і подальшого розпускання. Вищі сорти желатину (в пластинках) не мають побічних запахів і смаку. Низькі сорти іноді мають слабкий «клейовий» присмак і запах. Желатин використовують для отримання желе, заливних, холодців, мусів, кремів.

Завдяки використанню харчових загусників без особливих зусиль можна зробити шедевр в кулінарії!

Якщо у Вас є питання, задайте їх нашому кондитеру, внизу у коментарях.