ТРОХИ ПРО КАШІ

Крупи́ (каші)— харчовий продукт, який являє собою ціле або подрібнене зерно, яке повністю або частково звільнене від оболонок, алейронового шару, зародка.

Курс Європейської кухні включає 10 занять, кожне з яких має свою тематику, так це: закуски, салати, супи та бульйони, соуси французької кухні, птиця, м’ясо, риба та ін. Під час заняття учасник опановує основи кулінарії, правила роботи з продуктами, спеціями, принципи приготування м’ясних, рибних страв, вміння поєднувати інгредієнти. 

В Україні кашу виготовляли з пшона, гречки, ячменю, пшениці, вівса, кукурудзи, пізніше рису. Товчені зерна відокремлювали від луски, одержуючи чисту крупу за допомогою шеретування у круподерках або товчення у ступах. При цьому крупа могла лишатися цілою або перетворювалася на дрібну січку. Крупи готували до варіння по-різному: ячмінь, пшоно, кукурудзу, пшеницю мили, гречку і овес підсмажували до золотавого кольору.

Читайте також:  Закритий пиріг — СТРОМБОЛІ

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ВАРІННЯ КАШІ:

  • Для варіння каш рекомендується використовувати посуд із товстим дном (4–5 см), об’єм якого попередньо виміряно.
  • Для каші з крупів, які перед варінням промивають, рідини беруть на 10–12 % менше, оскільки частина води залишається в крупах.
  • Співвідношення рідини і крупів залежить від виду каші, крупи, способу попередньої обробки їх (промиті, підсмажені, підсушені).
  • Сіль і цукор кладуть у каструлю (казан) із рідиною до засипання крупи з розрахунку на 1 кг крупи для розсипчастих каш, які готують на воді або на бульйоні, – по 10 г, для рідких молочних солодких – по 5 г.
  • Для поліпшення смаку і зовнішнього вигляду розсипчастих каш перед засипанням крупи кладуть жир (масло, олію) від 50 до 100 г на 1 кг крупів.
  • Підготовлені крупи треба засипати у киплячу рідину. Промиті крупи мають бути теплими.
  • У разі варіння молочної каші з пшона, рису, перлових круп їх попередньо варять у киплячій воді, взятій за нормою до розм’якшення (10–30 хв), оскільки вони погано розварюються у молоці, потім вливають гаряче молоко і варять до готовності.

Формат навчання курсу ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУХНІ -це поєднання практики та теорії, на занятті учасник отримує теоретичні знання та має можливість узяти участь у приготуванні страв.

Про рисову молочну кашу хочемо, нарешті, вам розповісти. Чому вона вдома така,як в дитсадку не виходить? Тому що там кашу варили так: у кипляче молоко додавали цукор-сіль і всипали рис. Доводили до кипіння (якщо обсяг невеликий, то кип’ятили хвилину від сили) і знімали з плити. Додавали масло і накривали кришкою. Хвилин через 20-30 рис сам достатньо розбухав.

Якщо хочете вдома приготувати нормальну молочну кашу – просто не намагайтеся її варити відразу до готовності. Знімайте з плити, до того як вона пригорить. Вам же простіше.Беріть більше молока на пропорції. Варіть крупу в молоці після закипання 1-2 хвилини помішуючи. Потім знімайте каструлю і ставте в тепле місце. Можна навіть накрити чимось. Через якийсь час крупа розбухне і ви отримаєте смачну і густу кашу. Густу, а не грудку, в якій ложка НЕ повертається.

Гречку з вечора заливайте водою – вона розбухає, і вранці тільки до кипіння доводіть  – і все, каша готова.

Геркулес виходить смачним ось так:  на літр молока – 7-8 столових ложок пластівців. Потім відразу в керамічну миску переливайте і під плівку або кришку. Залишайте на ніч – вранці красива і смачна каша виходить. Яку можна в мікрохвильовці погріти.

Манка – на літр – 4 столові ложки. Манці досить пару хвилин покипіти і 20 хвилин почекати після того як знімете її з плити.

Рис (на кашу краще круглий брати) в пропорції: одного стакана крупи на один літр молока.

 

Кому буде корисний курс ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУХНІ: Для осіб, які лише починають вивчати кулінарну справу; Для осіб, які готують вдома; Для тих, хто займається професійно.