Як заморозити свіжу зелень?

Базилік, кріп, кінза, петрушка – без них не обійтися цілий рік, добре що ми зараз навчимось їх правильно заморожувати)

Отже:

  1. Промийте зелень в тазику з водою 2-3 рази, викладіть сушитись на рушник.
  2. Дрібно наріжте зелень гострим ножем або ножицями, розкладіть по пакетах, максимально випустивши з них надлишки повітря.
  3. Ви можете створити мікс з різних трав або заморозити їх окремо.
  4. Якщо щільно укласти нарізані трави в контейнер для льоду (краще силіконовий) і долити водою(або олією), то у вас вийдуть трав’яні кубики. Їх дуже зручно використовувати, додаючи в суп або інші страви незадовго до закінчення готування.
  5. Якщо ви хочете заморозити м’яту, то можна заморозити її окремими листочками без гілочок, щоб додавати в чайник для заварювання. М’яту для коктейлю краще заморозити у формочках для льоду.

 

Для чого морозити зелень на зиму?

    Для того, щоб прикрашати страви.

Краще за все підходить для цих цілей кучерява петрушка, яку потрібно порвати руками. Листя звичайної петрушки НЕ ріжте, а відірвіть листочки від гілочок.

    Для супу. Заморозьте нарізану кружельцями цибулю-порей і нарізані листя щавлю, також можна заморозити листя звичайної петрушки.

    Для чаю. Зберіть пучок трав і листя для трав’яного чаю. Підійдуть листя малини, чорної смородини, суниці, чорниці, м’ята або меліса, звіробій, чебрець. Складіть всю зелень у великій чайник для заварювання, залийте окропом і залиште заварюватися. Остиглий відвар розлийте по формах для льоду і заморозьте. Лід з ароматного відвару дуже зручно додавати в чай ​​і використовувати в косметичних цілях.

Чи можна заморожувати зелень пучком?

Звичайно! Можна заморожувати зелень цілим пучком, зрізавши стебла і щільно загорнувши його в харчову плівку. У морозилці трав’яний пучок перетвориться в щільну ковбаску, але, розгорнувши харчову плівку, ви зможете легко зрізати будь-яку кількість травички, потрібну для приготування страви.