Як правильно заморозити ягоди

Здавалось би – нема в цьому нічого складного, але все ж таки, якщо ви будете займатись цим вперше, або зіштовхнулись колись з проблемою: “Як відколоти декілька ягід від великого замерзлого шматка”, радимо вам прислухатись до декількох порад, які зроблять ваше життя трошки легшим)

Щоб заморозити ідеальні, розсипчасті заморожені ягоди, нам знадобиться:

деко або піддон, пергаментний папір, пакети або контейнери для заморозки і, власне, вітамінний врожай.

 1. Промийте і просушіть ягоди

  Промийте добірні ягоди під проточною водою – зручніше це робити в ситі або друшляку, щоб вода відразу стікала. Зробіть це кілька разів, якщо ягоди все ще продовжують фарбувати воду. Викладіть їх в один шар на кухонний рушник і дайте їм повністю просохнути – інакше в морозилці вони перетворяться на суцільний ягідний ком.

 1. Відріжте черешки і видаліть кісточки

  Відріжте або відокремте у ягід плодоніжки. Ягоди можна заморожувати як цільними, так і нарізаними. Полуницю за бажанням можна розрізати навпіл, вишню краще розполовинити і видалити кісточки.

 2. Викладіть ягоди на деко

  Застеліть спеціальний піддон для заморожування пергаментним папером і викладіть на нього ягоди в один шар. Не бійтеся, якщо деякі ягоди будуть стикатися. При бажанні їх легко буде розламати руками при перекладанні в пакет.

 3.  Заморозьте ягоди

  Звільніть в морозилці досить місця для ягідних піддонів. Залиште їх там приблизно на 4 години або до тих пір, поки ягоди не затвердіють. Ви також можете відправити їх заморожувати на ніч або на 1-2 дня, проте тривала глибока заморозка в один шар може негативно позначитися на їх фізичних характеристиках

 4. Упакуйте ягоди в пакети або контейнери

  Дістаньте ягоди з морозилки, підніміть пергамент за краї і акуратно за допомогою дерев’яної ложки пересипте ягоди в пакети або тару . Руками робити цього не варто, так як ягоди будуть “липнути” від морозу. Фанати раціонального зберігання продуктів можуть покласти в пакети або контейнери невеликі записки, що це за ягода і коли вона була заморожена. Так ви зможете швидко відшукати те, що вас цікавить. Вважається, що заморожені та упаковані належним чином ягоди можуть зберігатися в морозилці до 3 місяців.