М’ясо – не продукт в стандартній упаковці, яку можна, не дивлячись, взяти з полиці супермаркету, тому, якщо ви хочете купити хороше м’ясо, краще всього відправитися на ринок, де і вибрати легше, і якість краща. Ще одна причина не купувати м’ясо в магазинах – різні нечесні прийоми, до яких іноді вдаються, щоб м’ясо набуло більш апетитний вигляд і більше важило.

Як же вибрати  Свинину на ринку? На що звернути увагу?свинина

Якість свинини знаходиться в прямій залежності від наступних характеристик:

  • Віку тварини;
  • Її здоров’я;
  • Особливостей раціону і харчування;
  • Правильного забою;
  • Технологічної розробки туші.
Зовнішній вигляд
свинина

Візуально свинина не повинна бути занадто темна або неприродно світла. Перший варіант свідчить про те, що тварина була немолода, і її м’ясо буде несмачним і жорстким. Другий варіант – про застосування при годуванні гормональних засобів, якими часто зловживають недобросовісні фермери. Вживання такого м’яса негативно відіб’ється на здоров’ї.

У молодого поросяти м’ясо в міру світле з блідо-рожевим відтінком, а жир м’який і білий. Добре, якщо є можливість оцінити шкуру, її колір також має бути білий без наявності різних плям, які можуть бути свідченням хвороби. Жовтий відтінок говорить про залежаний продукт або немолодий вік свинки. Також здорова свиня має білі тверді кістки, але у молодих буває на них червонуватий відтінок.

Пружність

Нормальне м’ясо має бути пружнім та щільним. Від натиску пальця не має залишить вм’ятини, це місце відразу повинно повернутися в початкове положення. Якісне м’ясо майже не має запаху і плівки, але наявність дрібних прожилок, які схожі на мармур – це добра ознака.

Пухка консистенція і яскравий окрас – вірна ознака свинини, яка була вирощена із застосуванням гормональних стимуляторів росту. Переконатися в цьому можна за допомогою невеликого тесту на предмет натуральності. Маленький шматочок підпалюється над вогнем, і, якщо сторонніх запахів не чути – все в нормі, але, якщо відчувається сторонній хімічний відтінок, купувати не варто.

Недобросовісними продавцями застосовується кілька прийомів для приховування запаху несвіжого м’яса. Одним з них є обробка продукції розчином марганцівки. Але це легко визначається за кольором жиру, який в природному вигляді не має червоних відтінків. Використання для подібних цілей оцту визначається за запахом. Спроби збільшити вагу продукції за допомогою ін’єкцій води видно по характерним здуттям і надлишку вологи на поверхні м’яса.

Заморожене мясо

Купуючи заморожений продукт, потрібно переконатися у відсутності факту вторинної заморозки. Повторна заморозка характерна рожевими кристалами, які особливо помітні в розрізі. Тривале зберігання викликає потемніння туш і характерні плями по краях. Кожна така процедура забирає у м’яса товарний вигляд і харчову цінність.

Ще більше порад, секретів та рецептів на нашому телеграм каналі Culinaria