Еклери, профітролі, шу в чому ж різниця ? Базові рецепти заварного тісто!

Профітролі

– це невеликі круглі булочки діаметром до 5 сантиметрів. Їх назва походить від французького слова «профіт», що означає «прибуток, користь». І це цілком логічно: роздуваючись, виріб значно збільшується в об’ємі і, тим самим, візуально обманюючи свідомість, все-таки приносить «дохід». Традиційно профитроли наповнюють начинками – як солодкими, так і не солодкими. Для більшої привабливості зверху їх покривають глазур’ю або посипають тій чи іншій крихтою.

Еклери

У перекладі з французької мови слово «еклер» означає «блискавку» – існує версія, що таку назву цим тістечком було дано за здатність швидко збільшуватися в розмірі. Еклери легко впізнати завдяки витягнутій формі. Це теж вироби з заварного тесту, проте випікають у вигляді паличок довжиною в середньому 10 сантиметрів. Традиційна начинка – солодка. Зверху еклери обов’язково покривають глазур’ю, іноді присипають горіхами, вафельної крихтою та іншими солодкими добавками.

Шу

Маленькі тістечка з заварного тіста, які мають зверху хрустку “шапочку” яку часто фарбують в різні кольори за допомогою харчових барвників. Шапочку цю роблять з тіста “Кроклін”, до складу якого входить цукор, борошно та вершкове масло. Тісто це роблять окремо від заварного, тонко розкатують та сильно заморожують. Перед випіканням Шу, з крокліна вирізають кружечки, якими накривають заварне тісто перед самим випіканням. Це і дає таку смачну і хрустку верхушку на тістечку.

Інгредієнти для  тіста

  • 250 мл води;
  • 100 г вершкового масла;
  • 200 г борошна;
  • 4 яйця;
  • дрібка солі

Готуємо “правильне” заварне тісто

Температура яєць

Щоб приготувати ідеальне тісто для еклерів, яйця повинні бути кімнатної температури – за 2-3 години до початку роботи дістаньте їх з холодильника.

“Водяна баня” для заварного тіста

Насамперед шукаємо дві каструлі відповідного розміру – менша повинна стійко розташовуватися в більшій і бути достатнього обсягу для того, щоб вмістити в себе порцію заварного тіста. Отже, велику каструлю наповнюємо водою приблизно на 2/3 об’єму, ставимо на плиту і включаємо газ. У меншу каструлю наливаємо 250 мл води, кубиками нарізаємо вершкове масло. Далі додаємо трохи солі і ставимо зверху на велику каструлю, щоб дно не діставало до води.

Приготування

На водяній бані даємо маслу повністю розтанути, воді з маслом закипіти, піти бульбашками, потім відразу всипаємо всю муку, каструлю при цьому не знімаємо з водяної бані. Інтенсивно вимішуємо – мука повинна бути вся з’єднана з водою і маслом, грудочок бути не повинно.

Чим краще замішувати тісто

Найзручніше працювати дерев’яною лопаткою. Якщо в вас є кухонна машина – скористайтесь насадкою для тіста.

Ще більше порад, секретів та рецептів на нашому телеграм каналі Culinaria