Багато хто вважає, що приготування свіжої пасти – важка праця. Це зовсім не так! Перелік інструментів можна скоротити до абсолютного мінімуму: вам будуть потрібні тільки ніж, качалка і робоча поверхня.

Свіжу пасту можна зберігати два-три дні в холодильнику, а в морозилці – до шести місяців. Якщо хочете пасту заморозити, спочатку загорніть її в харчову плівку або в фольгу.

Свіжа паста з яйцем

Приблизно на 450 г:
  • 300 гр італійського борошна з м’яких сортів пшениці
  • 3 яйця середнього розміру
  • дрібка солі

Приготування:

Просійте борошно на робочу поверхню гіркою і зробіть ямку, щоб вийшов вулкан з кратером. Розбийте в кратер яйце і додайте сіль. (Додайте природні барвники, якщо використовуєте) Перемішайте руками яйце з борошном, поступово підсипаючи борошно до яйця, поки не вийде грубувате тісто. Якщо суміш здається вам занадто м’якою або клейкою, додайте ще трохи борошна, а якщо суміш занадто суха – то трохи води. Ножем (або лопаткою) зберіть  залишки тіста з робочої поверхні.

Перед тим як вимішувати тісто, вимийте руки і робочу поверхню. Злегка присипте борошном стіл і почніть вимішувати тісто, як вимішує тісто для хліба. Місіть тісто 10-15 хвилин, поки воно не стане еластичним. Якщо тісто прилипає до рук, присипте їх борошном. Загорніть тісто в харчову плівку або в фольгу і дайте відпочити не менше півгодини.

Коли ви будете готові розгортати тісто, знову злегка присипте робочу поверхню борошном. Починайте розгортати тісто від центру до країв, щоб прибирати товщину з середини, часто повертаючи пласт на 90 градусів. При розкачуванні розтягуйте тісто качалкою; час від часу перевертайте пласт на іншу сторону, щоб він вийшов рівним. Тісто і робоча поверхня повинні бути посипані борошном, інакше тісто буде прилипати до столу.

Як приготувати кольорову пасту

Зелена паста (pasta verde). До основних інгредієнтів додайте 75 г тушкованого шпинату, який попередньо відварили і зблендерували в пюре. Виключіть зі списку інгредієнтів 1 яйце.

Пурпурова паста (pasta purpurea). До основних інгредієнтів додайте 4 ст. л. бурякового соку. Виключіть зі списку інгредієнтів 1 яйце.

Помаранчева паста (pasta arancione). До основних інгредієнтів додайте 4 ст. л. морквяного соку (свіжовичавленого або магазинного). Виключіть зі списку інгредієнтів 1 яйце.

Червона паста (pasta rossa). До основних інгредієнтів додайте 1 1/2 ст. л. томатного пюре.

Чорна паста (pasta nera). До основних інгредієнтів додайте 1-2 ч. Л. чорнила каракатиці.

Паста з грибами (pasta di porcini). Підсушіть сухі білі гриби, поклавши на деко і помістивши в нагріту духовку. Гриби повинні стати хрусткими. Коли вони охолонуть, подрібніть їх в кавомолці. Додайте 2 ст. л. порошку до основних інгредієнтів.

Шоколадна паста (pasta di cioccolato). До основних інгредієнтів додайте 2 ст. л. какао-порошку.

Паста без яєць
На одну людину візьміть 100 г борошна з твердих сортів пшениці і 40 мл води. Вимішуйте тісто, поки воно не стане щільним і еластичним. Залиште відпочити не менше ніж на 20 хвилин.

Ще більше порад, секретів та рецептів на нашому телеграм каналі Culinaria