Выбрать страницу

Привіт. На зв’язку Василь Хмаренко.

Цього разу я вирішив поділитися чимось дуже особистим. Ні для кого не секрет, що кулінарні курси існують з 2014 року. Але мало хто знає, як все починалося, хто їх придумав і як взагалі з’явилася така ідея. Ця історія буде про відчайдушного хлопця з провінції, без батьківського плеча. Він вирішив, що великі цілі легко досягати, якщо йти до них малими кроками.

Отож, була осінь 2013 року, в країні ще панував мир. Ми з Володею сиділи у нього в орендованій квартирі і думали над тим, що ж такого придумати і чим заробляти собі на життя. Обоє закінчили Політех і  мали одну єдину мрію –  змінити цей світ, змінюючи при цьому ще й себе. Ідея прийшла досить спонтанно, всі люблять їсти, без заперечень. Але хто у Львові, та й в Україні, вчить цьому. Добре якщо є бабця або мама, яка передає свої знання, секрети і лайфхаки на кухні.

Але з іншої сторони є технології, які мчать вперед зі швидкістю міжгалактичного кухонного комбайну, є щеф-кухарі, справжні профі, яким є що розповісти простим людям, зрозумілою для них мовою і зробити життя на кухні простішим. Володя, з притаманною йому впертістю і завзяттям, почав набір першої групи. У нас не було ні приміщення, ні імені, ні-чо-го. Зустрічалися з людьми біля пам’ятника Данилу Галицькому і розповідали нашу мрію – вивести кулінарію на вищий рівень. Це можна досягнути єдиним шляхом – передати навички та вміння професіоналів, нашим студентам на курсах та майстер-класах.

І ось перша група розпочалася 27 березня 2014 року на орендованій в ПТУ кухні.

 

З того часу ми і рахуємо історію Кулінарних курсів.

Це тепер у нас дві обладнані кухні, ціла команда професіоналів, крутий маркетинг і великі амбіції, захопити ринок України та Європи, а три роки тому Володя Бояр просто вирішив почати змінювати світ навколо себе.

На фото зліва Володимир Бояр – засновник кулінарних курсів, посередині – Нікіта Моєсєєв, фіналіст мастер-шеф, справа – Василь Хмаренко.

Все почалося з одної групи кулінарних курсів, яку ми збирали більше трьох! місяців. Зараз навіть смішно це згадувати, бо кожного місяця стартує від двох до чотирьох груп тільки кулінарки, не рахуючи майстер-класів та кондитерських курсів.

Що ж є зараз?

2016 рік ми активно розвивали саме кондитерський напрямок, одинадцять груп кондитерського курсу першого і другого рівня успішно завершили свої навчальні програми, 30% усіх випускників влаштувалися на роботу в кондитерські. Студенти приїжджали до нас з Білорусі, Туреччини, Ірану (так так, ми самі були в шоці), Єгипту.

В чому ж наш секрет?

Перше, з чого я почав цю статтю – була проста істина, Володя Бояр вирішив будувати власну справу на двох простих постулатах. Перша – це робити те, що подобається, а друга – мати мрію, яка змінить цей світ. Згоден, що це звучить трошки наївно, але в двадцять три роки саме так і сприймається все навколо.

З початком розвитку курсів, саме мрія вивести кулінарію на новий рівень, зробити мистецтво доступним для кожного, і не дає нам спокою у всіх проектах, майстер-класах, курсах, які ми організовуємо.

І зараз до неї дотичний кожен, навіть Ви, читаючи цей блог, пробуючи нові рецепти, відвідуючи наші заходи, міняючи олів’є на Нісуаз, стаєте частинкою цих змін.

До зустрічі, Василь.

Send this to a friend