Выбрать страницу

7 Правил Приготування Стейків

На Кулінарних Курсах Перших у Львові є міні-курс з приготування страв з м’яса, а зокрема і стейків. Професійні шеф – кухарі навчать способів вибору м’яса, техніки обробки, зберігання, прожарки. Які саме спеції потрібно застосовувати та коли. Також які саме соуси підходять до різних видів м’яса.

7 Правил Приготування Стейків:

1. Перш за все дайте м’ясу набрати кімнатну температуру. Це означає, дістаньте його з холодильника, вийміть з пакета і залиште на годину. М’ясо буде прожарюватися правильно, якщо прийме кімнатну температуру. Інакше ви отримаєте темний стейк зі скоринкою і холодним центром.

2. Солимо та перчимо стейк за хвилину до початку приготування. Просто покрийте кожну зі сторін спеціями, трохи притискаючи долонею. Хтось змащує олією м’ясо, а хтось сковорідку. Все залежить від того, яким способом ви будете готувати. Експериментуйте.

3. Є безліч способів, приготування стейків: на сковорідці, на електро грилі, на вугільному грилі, живому вогні і так далі. Але одне залишається незмінним – стейк кладеться на дуже гарячу поверхню, наприклад, сковорода майже димить. Тільки так ви зможете миттєво запечатати сік всередині стейка, завдяки утворенню скоринки. Також стейк НЕ буде прилипати до розжареної сковорідки. Можна готувати стейк по 3 хвилини з кожного боку, а можна перевертати кожну хвилину по кілька разів (спосіб Джеймі Олівера і Гордона Рамзі), одне залишається незмінним – не рухайте стейк, поклали і чекайте.

Застосувавши це все в поєднанні у Вас неодмінно вийде ідеальний стейк: Гід По Стейках , ТОП 10 соусів та топінгів до стейків

4. Якщо вам необхідно товстий стейк довести до повної готовності – приберіть його в духовку, розігріту до 180 градусів на 3-7 хвилин.

5. Будь-якому м’ясу, і стейку в тому числі, потрібен час на «відпочинок». Це означає, що після обсмажування вам слід покласти стейк на тарілку і почекати 5-10 хвилин до подачі. За цей час сік, загнаний тиском в центр шматка, розподілиться назад. Стейк стане рівномірно соковитим і ніжним.

6. Не чіпайте стейк виделкою під час готування. Все що ви можете з ним зробити – це перевернути. Проткнувши стейк, ви можете зруйнувати його структуру. Використовуйте тільки щипці.

7. Дуже важливий фактор в приготуванні – дати стейку досягти реакції Майяра (момент, коли поверхня набуває коричневого відтінку). Домогтися цього можна, залишивши стейк смажитися без будь-якого втручання тривалий час. Потім візьміть щіпці і переверніть м’ясо. Дайте йому знову досягти реакції Майяра.

 

Send this to a friend