20 фактів про ікру, яких ви точно не знали!

Червона ікра —ікра лососевих риб, таких як: горбуша, кета та ін. Червона ікра — цінний харчовий продукт, має високі смакові якості й відносно високу вартість, тому вважається делікатесом.

Червона ікра добувається з щойно виловленої риби сімейства лососевих і відразу солиться. Тому ікра, засолена в місці промислу під час нересту (липень-серпень), і вважається справжньою ікрою. Відразу після засолу частину ікри консервують у великі ємності, де вона може зберігатися протягом тривалого часу. Іншу ікру фасують в банки.Єдиний спосіб зберегти ікру – додати до неї консерванти. Можна виготовити ікру без консервантів, але зберігатися вона буде тільки 4 місяці, а значить від нересту риби до Нового року вона «не доживе». Додавання консервантів дозволяє зберігати ікру 12 місяців і насолоджуватися нею цілий рік.

Курс Європейської кухні включає 10 занять, кожне з яких має свою тематику, так це: закуски, салати, супи та бульйони, соуси французької кухні, птиця, м’ясо, риба та ін. Під час заняття учасник опановує основи кулінарії, правила роботи з продуктами, спеціями, принципи приготування м’ясних, рибних страв, вміння поєднувати інгредієнти. 

Факт № 1: ЇЇ викидали нарівні з тельбухами.

Ще сто років тому деякі народи Камчатки, Сахаліну і Курильського архіпелагу викидали червону ікру разом з риб’ячої тельбухами, так як псувалася вона швидко приводячи людський організм до отруєнь. Солити її стали лише в кінці XIX століття.

Факт № 2: Подуйте, щоб дізнатися про якість

Якість червоної ікри можна визначити простим способом: на плоску суху тарілку потрібно покласти кілька ікринок, а потім подути на них. Якщо ікринки приклеїлись до тарілки – ікра погана, а якщо бадьоро розкотилися – хороша.

Факт № 3: Їжа для довгих років і міцної пам’яті

Вчені стверджують, що люди, які хоча б раз на тиждень вживають червону ікру, відрізняються хорошими розумовими здібностями навіть в досить поважному віці, а живуть вони в середньому на 7-10 років довше.

Формат навчання курсу ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУХНІ -це поєднання практики та теорії, на занятті учасник отримує теоретичні знання та має можливість узяти участь у приготуванні страв.

Факт № 4: Білок

Червона ікра на 30% складається з високоякісного білка, який легко засвоюється організмом, саме тому її рекомендують вживати ослабленим і людям з важкими хворобами. Ікра швидко відновлює сили і допомагає набрати вагу.

Факт № 5: Сушили поки не додумалися солити

Червона ікра була одним з найдешевших продуктів харчування далекосхідних рибалок. Вони її готували одразу після видобутку і сушили (в’ялили) на «чорний день».

Факт № 6: Червона ікра по-Шаляпінськи

Федір Шаляпін дуже любив ікру і вважав за необхідне вживати її практично кожного дня. Їв він її з великим задоволенням, просто накладаючи ложкою на бутерброд з білого хліба з вершковим маслом, а запивав горілкою. З точки зору сучасних медиків така їжа не покращує, а псує здоров’я, надмірно навантажуючи печінку і підшлункову залозу.

Факт № 7: Висококалорійна, але дієтична страва

Цікаво, що червона ікра відноситься до дієтичних страв, так як містить багато корисних речовин, хоча містить 250 калорій в 100 грамах. Все просто: в такій кількості червону ікру ніхто не їсть. А від однієї столової ложки ікри шкоди не буде, тільки користь.

Факт № 8: Але вона є!

Як це не прикро, але сучасна червона ікра, що продається в наших звичайних магазинах, швидше – смачна, а ніж корисна. Вся справа в тому, що готують її з надмірним застосуванням солі, та й консерванти додають, щоб не псувалася тривалий час.

Учасник отримує на курсі ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУХНІ: Робочий зошит з рецептами, інгредієнти, продукти, приладдя для випікання та всі необхідні матеріали; Протягом навчання та після проходження курсу учасник має онлайн підтримку кондитера та організаторів курсу;  Після закінчення учасник отримує сертифікат та рекомендації щодо працевлаштування за бажанням.

Факт № 9: Різновид

Говорячи «червона ікра», багато хто думає, що це один-єдиний продукт. Насправді, існує ікра:

– кети (має найбільші ікринки – до 9 мм, жовто-оранжевого кольору);

– горбуші (розмір ікринок 3-5 мм, темно-оранжевого кольору);

– нерки (розмір 3-4 мм, має дуже насичений червоний колір, гіркувата);

– кіжуча (розмір 3-4 мм, червоного кольору);

– чавичі (розмір 2-3 мм, червоного кольору, гостра);

– сіми (розмір 2-3 мм, темно червоного кольору, смачна).

Факт № 10: Їжте ікру ложками!

У червоній ікрі є практично всі необхідні для людини речовини. Якщо харчуватися тільки червоною ікрою, то досить з’їдати її в кількості, лише 200 грам на тиждень.

Факт № 11: Відомий афродизіак

Червона ікра – їжа молодят. Вона підвищує рівень серотоніну в крові (гормону радості), насичує організм полі ненасиченими жирними кислотами, підвищує потенцію і сприяє сприятливому початку вагітності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9 унікальних рецептів картопляного пюре

Факт № 12: Місце улову має значення

Найніжніший смак має червона ікра, вироблена на Сахаліні. Фахівці пояснюють це тим, що улов проводиться безпосередньо в солоному морі, тому ікринки не встигають загрубіти.

Факт № 13: Червона ікра по ГОСТу

Якщо червона ікра солиться протягом 4 годин після вилову риби прямо на місці промислу і має не більше 5% солі, то їй присвоюється 1 сорт. До речі, вищого сорту червоної ікри не існує.

Факт № 14: Той самий Олів’є

Найперший салат, приготований Люсьеном Олів’є, в числі інших компонентів містив м’ясо рябчиків і червону ікру.

Факт № 15: Ханська їжа

У 1240 році літописці хана Батия зробили запис про те, що до столу хана подається червона ікра, яка йому дуже подобається. Яка ж саме ікра була приготовлена ​​вони не вказали.

Факт № 16: Неупереджена статистика

На світовому ринку щороку продається близько мільйона тонн червоної ікри. Виходить, що кожен середньостатистичний житель планети від новонародженого до глибокого старця щороку з’їдає по 200 грамів цього делікатесу.

Факт № 17: Хто хоч раз спробував

З 10 осіб, хто вперше спробували червону ікру: одному вона не сподобається зовсім, 6- купуватимуть у свята, а 3 – при першій можливості.

Кому буде корисний курс ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУХНІ: Для осіб, які лише починають вивчати кулінарну справу; Для осіб, які готують вдома; Для тих, хто займається професійно.

Факт № 18: Мала – смачна

Червона ікра тим смачніше, чим дрібніше її розмір і насиченіший колір. Однак це справа на любителя.

Факт № 19: Секрети упаковки

Щоб не помилитися у виборі баночки червоної ікри, зверніть увагу на цифри, видавлені на кришці. Вони повинні бути вибиті назовні, а не заглиблюються. Дата виготовлення повинна бути липневою або серпневою – час нересту лососевих. Якщо дати стоять інші, то або ікра була попередньо заморожена, або перефасували її – і в тому і в іншому випадку її якість буде низькою.

Факт № 20: Про холестерин

Червона ікра – рекордсмен за вмістом холестерину – 300 мг в 100 грамах, проте вона ж містить лецитин і полі ненасичені жирні кислоти, тому холестерин виходить «корисним».

ЯКЩО У ВАС ВИНИКАЮТЬ ПИТАННЯ, ЗАДАЙТЕ ЇХ НАШИМ ШЕФ — КУХАРЯМ (у коментарях, нижче).