Все, що Варто знати про чай!

У чаї міститься велика кількість антиоксидантів, при вживанні в розумних межах, він помітно покращує стан імунної системи організму, допомагає в профілактиці серцево-судинних захворювань і раку.

Курс Європейської кухні включає 10 занять, кожне з яких має свою тематику, так це: закуски, салати, супи та бульйони, соуси французької кухні, птиця, м’ясо, риба та ін. Під час заняття учасник опановує основи кулінарії, правила роботи з продуктами, спеціями, принципи приготування м’ясних, рибних страв, вміння поєднувати інгредієнти. 

  1.  Всі сорти зеленого та чорного чаю робляться з рослини Camellia Sinensis.
    2. Чай необхідно зберігати в прохолодному, сухому темному місці, бажано в металевій банці або скляній банці. Не рекомендується зберігати чай довше року, щоб уникнути псування і втрати аромату.
    3. Чашка чаю містить в два рази менше кофеїну, ніж чашка кави. Ви можете видалити з напою 80% кофеїну, якщо заллєте чай окропом, почекаєте 30 секунд і зіллєте рідину. Після цього можна залити чай свіжою порцією окропу і заварювати 5 хвилин.

    4. Слово «чай» в англійській і споріднених мовах (tea) походить з назви чаю в китайському діалекті Amoy – Te (вимовляється Тей). У Мандаринському діалекті слово, що позначає чай – Cha. Від нього відбулися слова Char, Chai і інші схожі. Використовується та чи інша назва в залежності від того, хто поставляв чай в ту чи іншу країну. У деяких країнах використовуються обидва варіанти.

    5. Часто можна прочитати, що чай пив ще китайський імператор Шен Нунг майже 5 тисяч років тому, який визначив, що чайне листя, яке кинуте в воду, перетворюють її в підбадьорливий напій. Однак документальних підтверджень цим фактам немає. Перша згадка про використання чаю відноситься до 4 століття нашої ери. Вчені при цьому вважають, що чай почали пити багато століть назад в Східній Азії. Там він використовувався в медичних цілях, у вигляді сушеного листя, з добавками цибулі, м’яти, апельсину, імбиру. Заварювати чай почали під час династії Мінг (14-17 століття). Таким чином, вживання чаю в сучасному сенсі почалося менше 700 років тому.

Формат навчання курсу ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУХНІ -це поєднання практики та теорії, на занятті учасник отримує теоретичні знання та має можливість узяти участь у приготуванні страв.

6. Охолоджений чай був винайдений в 1904 році, коли на виставці в Саїнт-Луїсі була представлена марка від Річарда Блечінден (Richard Blechynden). Чай з льодом таким чином став популярний у всьому світі, хоча перед цим охолоджений чай в Америці пили ще на початку 19 століття. Цікаво, що 80% чаю в США продається у вигляді охолодженого напою.

7. Хто винайшов чайний пакетик? Легенда свідчить, що постачальник з Нью-Йорка Томас Салліван виявив, що дорого обходиться доставка чаю в металевих банках. Так, в 1904 році він почав продавати чай в паперових пакетах. Один з клієнтів випадково впустив пакет у воду і виявив, що виходить непоганий чай. Історія красива, але патент на пакетики з чаєм датований 1903 роком. Більшість цінителів чаю вважають, що винахід чаю в пакетиках погіршило його смак і властивості.

Учасник отримує на курсі ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУХНІ: Робочий зошит з рецептами, інгредієнти, продукти, приладдя для випікання та всі необхідні матеріали; Протягом навчання та після проходження курсу учасник має онлайн підтримку кондитера та організаторів курсу;  Після закінчення учасник отримує сертифікат та рекомендації щодо працевлаштування за бажанням.

8. До 18 століття в Європі вважали, що зелений і чорний чай робляться з різних рослин – китайські виробники приховували секрет їх виготовлення. Чайні рослини почали поставлятися з Китаю тільки на початку 19 століття, разом з рецептами з виробництва чаю. Трохи пізніше англійці виявили дикий чай в Індії, він отримав назву Camellia sinensis. З цієї рослини отримують як чорний, так і зелений чай.

9. Чай виготовляється в 5 кроків: Верхні листя і квітки збираються руками. Зірване листя залишають на добу підсохнути. Листя прокочуються між металевими валками, щоб перемішати ароматичні речовини усередині листа для кращого аромату. Обкатане листя залишаються на відкритому повітрі для окислення. «Окислене» листя нагріваються, щоб припинити подальше окислення і видалити залишки вологи.

10. Чи знаєте, чим відрізняється виготовлення чорного чаю від зеленого? Зелений чай перед окисленням обробляється паром, щоб знищити ензими. Ці ж ензими при окисленні чорного чаю змінюють його колір до чорного і надають відповідний «чайний» смак. Близько 75% чайного листа в світі перетворюються в чорний чай, решта 25% – в зелений.

Кому буде корисний курс ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУХНІ: Для осіб, які лише починають вивчати кулінарну справу; Для осіб, які готують вдома; Для тих, хто займається професійно.

11. Деякі сорти чорного і зеленого чаю проходять додаткову обробку – наприклад, додавання олії бергамоту (неїстівного цитрусового фрукта), перетворивши його в сорт Earl Gray Tea.

12. Чай вирощується в основному в п’яти країнах – Китаї (майже 80% зеленого чаю), Індії (в основному чорний), Шрі-Ланці (часто званої Цейлоном, батьківщина чаю Ліптон), Японії (різні екзотичні чаї) і Тайвані (різні сорти зеленого чаю).

ЯКЩО У ВАС ВИНИКАЮТЬ ПИТАННЯ, ЗАДАЙТЕ ЇХ НАШИМ ШЕФ — КУХАРЯМ (у коментарях, нижче).

Send this to a friend