Готуючи страви вдома ми часто стикаємося із словами, значення яких нам не відоме, тому для Вас ми підготували ТОП 10 кулінарних термінів, які неодмінно стануть вам у пригоді!

Зберігайте собі та діліться з друзями!

  1. Пасерування – це обсмажування овочів в олії на повільному вогні. При пасеруванні овочі не повинні покриватися скоринкою, обвуглюватися або підгоряти. Вони повинні стати тільки трішки м’якше.

 

  1. Бланшування – це всього-на-всього короткочасна обробка продукту окропом або парою. Напевно, кожен з нас хоча б раз у житті обдавав помідори окропом, щоб з них легше злазила шкірка. Так ось, це теж бланшування.

 

  1. Томіння – це коли їжа повинна готуватися під щільно закритою кришкою. Ідеальні умови мають на увазі повільне тривале нагрівання на наростаючому вогні. Але головна особливість цього способу приготування в тому, що робити все це бажано в печі. Тільки в ній страва набуває неповторний смак.

 

  1. Шинкування – це різати на дрібні і досить вузькі шматочки. Може скластися враження, що шинкування – це те ж саме, що і просте нарізування продуктів. Але цей термін застосовується в кулінарії тільки щодо овочів, свіжої зелені, фруктів, коріння і грибів.

 

  1. Де глазурування – це спосіб видалення зайвого жиру з поверхні готових продуктів або в процесі їх приготування, а також видалення пригорілого присмаку. Найчастіше видаляють жир з м’ясного соку, щоб перетворити його в соус.

 

  1. Льє зон – це в перекладі з французької означає “зв’язок”, “з’єднання”. У цьому перекладі і прихована суть всього процесу. У суміш, до складу якої входять яйце з водою або вершки з водою, занурюють м’ясо і напівфабрикати перед тим, як опустити в паніровку.

 

  1. Шпигування – це введення в продукт невеликих шматочків іншого продукту. Найчастіше шпигують м’ясо будь-якими прянощами – згадайте, як ви готуєте буженину. Але, звичайно, бувають винятки.

 

      8. Відтяжка – це спосіб, що дозволяє освітлювати бульйони і желе. Це досить складний процес. Для освітлення бульйону, помутнілого під час варіння, найчастіше використовується суміш м’ясного фаршу, холодної води і яєчного білка. Відтяжку можна робити і з м’ясними бульйонами, і з рибними, і з курячими. Для кожного з них є своя рецептура.

 

  1. Обвалка – це один з етапів переробки м’ясної сировини, під час якого м’ясо повністю відділяється від кісток. Виконують обвалку вручну або за допомогою спеціального обладнання.

 

  1. Аль – денте – в перекладі з італійської перекладається як “на зуб”. Цей термін позначає ступінь готовності продуктів, коли вони зберігають відчутну при укусі пружність. Наприклад, спагетті аль-денте або овочі аль-денте. Для того щоб домогтися такого стану, потрібно постійно пробувати пасту на смак в процесі приготування. У цьому питанні важлива кожна секунда.

Читайте також на нашому Блозі:

Грибний крем – суп

Паста в домашніх умовах !

Дорадо на подушці з солі і лимонів