Привіт. На зв’язку Василь Хмаренко.

Цього разу я вирішив поділитися чимось дуже особистим. Ні для кого не секрет, що кулінарні курси існують з 2014 року. Але мало хто знає, як все починалося, хто їх придумав і як взагалі з’явилася така ідея. Ця історія буде про відчайдушного хлопця з провінції, без батьківського плеча. Він вирішив, що великі цілі легко досягати, якщо йти до них малими кроками.

Отож, була осінь 2013 року, в країні ще панував мир. Ми з Володею сиділи у нього в орендованій квартирі і думали над тим, що ж такого придумати і чим заробляти собі на життя. Обоє закінчили Політех і  мали одну єдину мрію —  змінити цей світ, змінюючи при цьому ще й себе. Ідея прийшла досить спонтанно, всі люблять їсти, без заперечень. Але хто у Львові, та й в Україні, вчить цьому. Добре якщо є бабця або мама, яка передає свої знання, секрети і лайфхаки на кухні.

Але з іншої сторони є технології, які мчать вперед зі швидкістю міжгалактичного кухонного комбайну, є щеф-кухарі, справжні профі, яким є що розповісти простим людям, зрозумілою для них мовою і зробити життя на кухні простішим. Володя, з притаманною йому впертістю і завзяттям, почав набір першої групи. У нас не було ні приміщення, ні імені, ні-чо-го. Зустрічалися з людьми біля пам’ятника Данилу Галицькому і розповідали нашу мрію — вивести кулінарію на вищий рівень. Це можна досягнути єдиним шляхом — передати навички та вміння професіоналів, нашим студентам на курсах та майстер-класах.

І ось перша група розпочалася 27 березня 2014 року на орендованій в ПТУ кухні.

 

З того часу ми і рахуємо історію Кулінарних курсів.

Це тепер у нас дві обладнані кухні, ціла команда професіоналів, крутий маркетинг і великі амбіції, захопити ринок України та Європи, а три роки тому Володя Бояр просто вирішив почати змінювати світ навколо себе.

На фото зліва Володимир Бояр — засновник кулінарних курсів, посередині — Нікіта Моєсєєв, фіналіст мастер-шеф, справа — Василь Хмаренко.

Все почалося з одної групи кулінарних курсів, яку ми збирали більше трьох! місяців. Зараз навіть смішно це згадувати, бо кожного місяця стартує від двох до чотирьох груп тільки кулінарки, не рахуючи майстер-класів та кондитерських курсів.

Що ж є зараз?

2016 рік ми активно розвивали саме кондитерський напрямок, одинадцять груп кондитерського курсу першого і другого рівня успішно завершили свої навчальні програми, 30% усіх випускників влаштувалися на роботу в кондитерські. Студенти приїжджали до нас з Білорусі, Туреччини, Ірану (так так, ми самі були в шоці), Єгипту.

В чому ж наш секрет?

Перше, з чого я почав цю статтю — була проста істина, Володя Бояр вирішив будувати власну справу на двох простих постулатах. Перша — це робити те, що подобається, а друга — мати мрію, яка змінить цей світ. Згоден, що це звучить трошки наївно, але в двадцять три роки саме так і сприймається все навколо.

З початком розвитку курсів, саме мрія вивести кулінарію на новий рівень, зробити мистецтво доступним для кожного, і не дає нам спокою у всіх проектах, майстер-класах, курсах, які ми організовуємо.

І зараз до неї дотичний кожен, навіть Ви, читаючи цей блог, пробуючи нові рецепти, відвідуючи наші заходи, міняючи олів’є на Нісуаз, стаєте частинкою цих змін.

До зустрічі, Василь.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Ctrl+Enter.

Paste your AdWords Remarketing code here

Send this to a friend

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: